Sposoby na zaoszczędzenie na ubezpieczeniu za mieszkanie

Sposoby na zaoszczędzenie na ubezpieczeniu za mieszkanie

Ubezpieczenie mieszkania lub domu od włamania oraz kradzieży oraz od ognia oraz innych zdarzeń losowych cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów towarzystw ubezpieczeniowych. Przyczyną tego jest coraz bardziej rosnąca świadomość konsumentów. Nie warto tracić oszczędności całego życia zainwestowanych w nieruchomość lub jej zaopatrzenie w chwili nieoczekiwanego oraz nagłego zdarzenia, którymi są niewątpliwie włamania czy też pożary. Jednak roczna składka za opłacenie ubezpieczenia od tych ryzyk to niemały wydatek.

Są sposoby na obniżenie wysokości składki, jaką proponuje nam agent. Przede wszystkim należy ubezpieczyć się od tego, czego naprawdę potrzebujemy. Oznacza to, iż należy rezygnować z opcji, jakie są domyślnie ustawione w programach sprzedażowych, z których korzystają agenci. Całkiem zbędne będzie więc polisa od powodzi, jeśli mieszkamy w bloku na szóstym piętrze. Podobnie, nie warto w takim wypadku ubezpieczać szyb od stłuczeń, ponieważ zdarzenie to wydaje się mało prawdopodobne. Tak samo nie ubezpieczamy od stłuczenia szyb wewnętrznych, np. drzwiowych, jeśli wszystkie drzwi w domu mamy pełne. Inną metodą rokrocznego zaoszczędzenia na składce jest zamontowanie zabezpieczeń przeciwwłamaniowych.

Za posiadanie certyfikowanych drzwi antywłamaniowych czy też antywłamaniowych rolet w oknach towarzystwa udzielają od kilkunasto- do chociażby kilkudziesięcioprocentowy zniżki. Nie warto też ubezpieczać wyposażenia domu na sumę równą całości posiadanego mienia, ponieważ mało prawdopodobnym wydaje się, by podczas włamania złodzieje zdołali wynieść cały posiadany przez nas w domu sprzęt.