Klasyczna elegancja i wygoda

Klasyczna elegancja i wygoda

Wygoda wprost ze sceny

Chyba każda współczesna kobieta choć raz w życiu kupiła sobie baleriny. Wiele z nas nie wyobraża sobie bez nich codziennego funkcjonowania. Są ładne, a jednocześnie bardzo wygodne.

Pierwsze baleriny damskie powstały w 1947 roku. Zostały stworzone przez Rolan'a Petit'a. Rapetto, który wcześniej był tancerzem baletowym. Po zakończeniu kariery zajął się projektowaniem obuwia. Pierwsze baletki miały płaski obcas, niewielka kokardka ozdabiała czubek buta.

Balerinki zawdzięczają swoją popularność wielkiej gwieździe francuskiego kina Brigitte Bardot. Słynna blond piękność nosiła balerinki w filmie I Bóg stworzył kobietę. Jak to często bywa zwykłe kobiety zaczęły naśladować aktorkę. W jednej chwili baletki podbiły francuskie ulice.

Do jakich stylizacji pasują balerinki?

Obecnie panująca moda pozwala nam nosić baleriny od rana do wieczora. Wszystko zależy od tego na jaki model butów się zdecydujemy. Jeśli chcemy optycznie wydłużyć i wysmuklić naszą nogę powinnyśmy wybierać balerinki ze spiczastym noskiem. Baleriny to idealny wybór dla wysokich kobiet, które nie chcą dodatkowo podkreślać swojego wzrostu.

Jakich butów powinnyśmy stanowczo unikać?

Zdecydowanie tych które są w stu procentach wykonane ze sztucznych tworzyw. W takim bucie nasza stopa będzie się pocić w tempie ekspresowym. Możemy narazić się nie tylko na nieprzyjemny zapach... Grożą nam także odparzenia stóp oraz grzybica. Dodatkowo plastikowe buty bardzo często wyglądają po prostu tandetnie. Najlepiej sprawdzą się baletki wykonane z naturalnych materiałów, na przykład skóry.

Podsumowując...

Coco Chanel twierdziła, że najważniejsza w stroju kobiecym jest wygoda. Baleriny idealnie pasują do filozofii wyznawanej przez projektantkę. Łączą w sobie wygodę i klasyczną elegancję, która pasuje do każdej z nas.